+90 332 345 39 90 - 91
bilgi@ikizlerkalip.com.tr

Kurumsal

Hakkımızda

İkizler kalıp ve sera ekipman AR-GE biriminin titiz çalışmaları sonucu müşteri isteklerini karşılamaya yönelik estetik, dayanıklı ve fonksiyonel olarak sürekli iyileştirmelerle optimum tasarımlar CAD-CAM yazılımları kullanılarak ve süreçler planlanarak yapılmakta ve üretim prosesi gerçekleştirilmektedir.

ERP yazılım ile etkin bir malzeme girdi kontrolünden geçen hammadde, sarf malzeme sertifikaları kontrol edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Yüksek teknolojik ve dinamik makine parkurında yüksek kapasiteli CNC, Pres, Telerezyon tezgahları ile hassas ve kaliteli ürünler üretilmektedir.

Üretimin her prosesinde son teknoloji laboratuvr cihazlarıyla muayene ve testler yapılarak kalite güvence altına alınmakta, araştırma- Geliştirme faliyetlri ile hep daha iyiye ve güzele ulaşmak için çaba sarfedilmektedir. “İkizler ve Kalite” sloganı ile İKİZLER KALIP LTD. kalite hedeflerine ulaşmak için çalışmaktadır. ISO 9001, TSEK ve Hizmet Belgelerimiz mevcuttur.

Üretim temelleri 1975 yılında atılan, 2005 yılından itibaren sera ve kalıp sektöründeki faaliyetlerine önem veren İKİZLER KALIP PRES SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ. bugün Türkiye geneli ve Yurtdışındaki (Irak, Cezayir, Fas, Fransa, Almanya, Bosna Hersek, Ürdün, Rusya, Arabistan ve Türkî Cumhuriyetler)’deki müşterilerinin sera ekipman ve kalıp tasarım, imalat ve servis ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Departmanlarımız

PLANLAMA

İKİZLER SERA gelişmiş planlama sistemi ve MRP takibinin yanında özel programlar ile tüm prosesleri sistem üzerinde takip etmektedir. Verimlilik, kalite ve sürdürülebilirlik ilkesi ile çalışan İKİZLER SERA her geçen gün genişleyen ekibi ve sürekli yenilediği teknolojik alt yapısı ile sektörüne ışık tutmaktadır. Satış öncesi ve sonrası, CRM tabanlı ve İhracat yönetimine yönelik özel yazılım programları kullanılmaktadır.

ERP ve MRP ile;

 • Üretim takip sistemi
 • Depo takip sistemi
 • Montaj takip sistemi
 • Sevkiyat takip sistemi ile en hızlı bilgi ve iletişim ağına sahiptir.

ARGE

İKİZLER SERA ve KALIP ürünün konsept aşamasından, nihai ürün haline gelinceye kadar, her aşamasında Solidworks, Esprit gibi, modern bilgisayar destekli tasarım (CAD-CAM) metotları, yaratıcılık ve verimliliği en üst düzeyde tutan metotlar ile tasarım çalışmaları yürütülmektedir.
Uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde, ürün analizlerini sonlu elemanlar metoduyla da desteklemekte ve bu doğrultuda ürün üzerine etki eden yüklerinden malzeme akışına kadar tüm prosesi en verimli şekilde tasarlayarak, müşterilerine en ekonomik ve güvenli çözümleri sunmaktadır.
İKİZLER Kalıp & Sera ürün tasarım, geliştirme ve protorip çalışmalarını A-Ge departmanında; ürün analiz ve proses tasarımını statik ve dinamik testlerle doğrulamakta, boyutsal, metalografik, kimyasal ve mekanik testler ile güvenilir ürünler test edilmektedir.

 • Firma bünyesinde 100 m2 lik alandan Ar-Ge departmanı, test laboratuvarı ve prototip atölyesi bölümlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.
 • Prototip tasarımı ve üretimi, test, doğrulama ve onay proseslerini ciddi miktarda cihaz ve makine yatırımı ile ürün geliştirme sürecinin kısaltılması ve iş yapış şekillerinin de bu hıza uygun kurgulanması ve etkin süreç yönetimi sağlanması için çalışmalarına devam etmektedir.
 • Nitelikli Ar-Ge Personeli sayısındaki artış ile aynı anda birden fazla proje çalışmalarına devam etmektedir.
 • KOSGEB destekli Ar-Ge projelerinin sayısını arttırmakta ve bununla birlikte Patent ve Endüstriyel Tasarım çalışmaları da eş zamanlı yürütülmektedir.

PRESHANE

Sac metal şekillendirme prosesinde sac hammadde deposundan gelen ve kalite onayından geçen tüm ürünler preshane bölümümüzde işleme alınmaktadır. Tasarlanan kalıplar Kalıphaneden sonra Preshanede test denemeleri yapılmaktadır. Preshanede sera açma mekanizmasında kullanılan kaset ve çubuk, sera askı bilyası, sera bağlantı ekipmanları ve özel tasarımlara uygun sera malzemelerinin imalatını uzman personel ve yeni teknolojik makine parkında zamanında üretim yapmaktadır.

Tüm diğer üretim süreçlerinde olduğu üzere talaşlı imalat bölümümüz MRP & ERP uygulamalarında planlanmakta ve kontrol edilmektedir.  Aynı zamanda, işletmemizde 5S ve 6 sigma yöntemiyle işlemlerin etkin biçimde ve sıfır hatayla işlenmesi için sürekli gelişim göstermektedir.

 • 30 dan fazla Pres tezgâhları ve geniş makine parkuru ile zamanında üretim,
 • Profesyonel ekip & son teknoloji donanım ile üretim,
 • Kalite kontrol edilmez, üretilir felsefesi ile planlanan ve yönetilen MRP ve ERP sistemi,
 • Sera ürünleri ve özel ürünlerin tasarımı ile birlikte imalatı ve testi

KALIPHANE

İKİZLER SERA’da tasarlanan parçaların, aynı kalitede üretilebilmesi ve tasarımın kalıba aynı şekilde aktarılabilmesi için kalıp imalat biriminde CAD-CAM metotları ile modern CNC tezgahlarının koordinasyonu sağlanmıştır. İmalatta kullanılan kalıp ihtiyacının tamamı İKİZLER KALIP bünyesindeki kalıp imalat bölümünde gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda çeşit ve adede bakılmaksızın üretime hem yüksek hassasiyet hem de esneklik kazandırılmakta müşteriye en yüksek çeşitte ve en hızlı sevkiyatın gerçekleşmesi mümkün olmaktadır.

 • 2 Adet Double Kolon Dik İşleme Merkezi ve iki adet orta büyüklükte toplamda 4 adet yeni CNC tezgahları ile hassas ve güvenilir imalat
 • Profesyonel ekip &Son Teknoloji donanım ile üretim,
 • Kalite kontrol sistemi ile yönetilen ve planlanan ürün süreci MRP ve ERP sistem
 • Progresif, Bileşik ve basit kalıp ile büküm, kesim, form, delik delme, sıvama operasyonların imalatı, kalıp alıştırma ve montaj işlemi

Üretimimiz

 • Her Türlü sera ekipmanları,
 • Sera Redüktör ve motorları,
 • Sac Metal Kalıp İmalatı
 • Her türlü sac metal şekillendirme

Prensiplerimiz

 • Verimlilik
 • Ar-Ge
 • Güvenirlilik
 • Yüksek sorumluluk hissi
 • Deneyim ve profesyonellik
 • Kalite anlayışı
 • Sürekli gelişim inancı
 • Üretim alt yapısının yenilenmesi

Politikamız

 • Müşteri memnuniyeti
 • Uygun fiyat
 • Zamanında teslim,
 • Kaliteli ürün ve montaj.

Vizyon ve Misyonumuz

Kalite standartlarına uygun üretimimiz, yenilikçi anlayışımız ve marka bilinirliğimizle, ilkeli çalışma prensipleri çerçevesinde firmamızın gelişmesini sağlamak. Türkiye’de ve dünyada tasarım ve imalat farkımız ile başta sac metal kalıp, sera bağlantı ekipmanları, sera havalandırma sistemleri, sera motorlu ve motorsuz redüktörleri üzerinde markamızı taşıyan ürünlerle yapılmasını sağlayan, saygınlığı yüksek lider bir firma olmaktır.

Globalleşen ekonomi, ticaret ve kültür yapısına uyum sağlayarak dünya üzerinde faaliyetlerini sürdüren firmamızın; kalite standartlarından ödün vermeden müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde tutulduğu bir üretim sistemi gerçekleştirmesidir.

Müşterilerimizin beklentilerine en iyi şekilde karşılık vermek amacıyla; ileri teknolojilerle kaliteli üretim gerçekleştirmek temel önceliğimizdir. Aynı şekilde garanti ve satış sonrası hizmetler de önceliklerimiz arasındadır.

Kalite Politikamız

 1. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak.
 2. Kaliteli, ekonomik ve güvenilir Kalıp ve Sera ekipman ürünleri üretmek.
 3. İçinde bulunduğumuz Kalıp ve Sera ekipman sektöründe tercih edilen güvenilir ve lider firma olmak
 4. Huzurlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak.
 5. Çalışanlarımızı sürekli eğitmek.
 6. Kalite sistemimizi, çalışan tüm personelimizle gelişen teknoloji şartlarına uygun bir şekilde sürekli iyileştirmek
 7. ve geliştirmek.
 8. Ürün kalitesinin sürekli geliştirilmesi ve maliyetlerin ekonomik hale getirilmesi çalışmalarının tüm personelin
 9. katılımı ile yürütülmesi.
 10. Tedarikçilerimizle sürekli işbirliği içerisinde olmak.
 11. Kaynaklarımızı en verimli bir şekilde kullanarak çevre değerlerini korumak.

Çevre Politikamız

 1. İçerisinde bulunduğumuz Kalıp ve Sera Ekipman İmalat sektörü için çevre ile ilgili oluşturulan tüm yasal mevzuat ve diğer yükümlülüklere uymak,
 2. Çevre Yönetim Sistemi oluşturarak tüm gerekliliklerini yerine getirmek,
 3. Tesisimizden kaynaklanan atıkları kaynağında azaltmaya çalışmak ve mümkün olduğunca geri kazanımını sağlamak,
 4. Gelişen teknolojiyi takip edip tesislerimizin verimliliğini en üst seviyede tutarak kayıpları azaltmak,
 5. Sürekli iyileştirme çalışmalarımız sonucu doğal kaynak kullanımını minimize etmek,
 6. Tüm çalışanlarımızı ve ilişkide olduğumuz tüm şahıs ve şirketleri çevre konusunda bilinçlendirmek,
 7. Çevre performansımızı sürekli arttırmak ve yeni yatırımlarımızda da çevresel etkileri göz önünde bulundurmak,

İSİG Politikamız

 1. Tüm faaliyetlerimizde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere uymak,
 2. Tüm çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak adına eğitmek ve bilinçlendirmek,
 3. Tüm çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve ziyaretçilerimizin oluşturulan İSG kurallarına uymalarını sağlamak,
 4. İşletmemizde iş kazası ve meslek hastalığı doğurabilecek etkenleri önceden tespit etmek ve ortadan kaldırmak,
 5. İSG yönetim sisteminin performansını ölçmek ve performansı arttırmak adına çalışmalar yapmak,
 6. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda teknolojik gelişmeleri takip etmek ve yatırımlarımızı ona göre yönlendirmek,
 7. Tüm süreçlerimize çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin katılımını sağlamak,